Шинэ Монгол Технологийн Дээд сургуулиин 8 төгсөгч Япон улсад ажиллахаар боллоо

24.03.2022

Шинэ Монгол Технологийн Дээд сургууль болон Шинэ Монгол Эрдмийн хүрээлэнгийн дэргэдэх Карьер хөгжлийн төвөөр дамжуулан нийт 8 төгсөгч Япон улсад ажиллахаар болж ШМТДСургуулийн суралцаж буй оюутан залуусдаа өөрсдийн туршлагаа солилцсон ярилцлага болж өндөрлөлөө.

2020 оны төгсөгч: - Б.Дөлгөөн - Mirapro company - Үндсэн ажилтан- Б.Мандахмаа - Mirapro company - Үндсэн ажилтан- Б.Болдтөмөр - Mirapro company - Үндсэн ажилтан- Х.Хантөгөлдөр - Mirapro company - Үндсэн ажилтан- М.Болортуяа - Mirapro company - Үндсэн ажилтан2021 оны төгсөгч:- Ч.Даваадорж - JAL company - үндсэн ажилтан- Г.Бат-Оргил - Kurume Institute of Technology - суралцахаар2022 оны төгсөгч:- Д.Номунхан нар - Shonan gijutsu company - үндсэн ажилтнаар тус тус ажиллах болсон төгсөгч нартаа дахин дахин халуун баяр хүргье. Мөн тус ярилцлаганд ШМЭХүрээлэнгийн ерөнхийлөгч Ж.Галбадрах, ШМТДСургуулийн гүйцэтгэх захирал Д.Гантуул болон ШМТДСургуулийн багш нар оролцон цаашдын ажил амьдралд нь амжилт хүсэж өөрсдийн сэтгэгдэлээ хуваалцан дурсгалын бэлэг гардууллаа. Ийнхүү Япон улсын зорин ажиллах нийт төгсөгчиддөө цаашдын ажил хөдөлмөрт нь өндөрөөс өндөр амжилт хүсэхийн сацуу улам их амжилтыг гарган Монгол улсынхаа нэрийг дэлхийд гаргасан чадварлаг ажилчид болохыг хүсэн ерөөе.